پنجره دوجداره و سایبان دیواری ویلا در کردان کرج

پنجره دوجداره ویلا به خاطر مزایای قابل توجهی که دارد امروزه به طور گسترده در ویلاسازی مورد استفاده قرار می‌گیرد و جزو الزامات ساختمان‌های امروزی محسوب می‌شود. بنابراین شما کمتر ویلایی را پیدا خواهید کرد که از این نوع پنجره استفاده نکرده باشد.

سایبان دیواری نیز، یکی دیگر از المان‌های ساختمانی است که استفاده از آن در ویلاها موجب افزایش رفاه و آسایش ساکنین ویلا شده و جنبه زیبایی هم دارد. در ادامه در مورد هر کدام از این موارد صحبت می‌کنیم:

پنجره دوجداره

پنجره‌های دوجداره که امروزه از الزامات ساختمان‌ سازی هستند، نوع جدیدی از پنجره هستند که نمای زیبایی به ساختمان می‌دهند و در اندازه‌ها و طرح‌های گوناگونی ساخته می‌شوند. این پنجره‌ها عایق بسیار خوب صدا و گرما هستند و در برابر انواع ضربه، استقامت خوبی از خود نشان می‌دهند.

پنجره دوجداره ویلا در کردان

ساختار پنجره دوجداره به این صورت است که از دو قطعه شیشه مستحکم تشکیل شده که مابین آن­ها یک فضای خالی وجود دارد. این فضای خالی گاهی با نوعی گاز پر می‌شود. از آن­جایی که اکثر ویلاهای ایران در مناطق شمال کشور قرار دارند و این مناطق بسیار پربارش هستند، استفاده از پنجره‌های معمولی جوابگو نخواهد بود، چون این پنجره‌ها خیلی سریع دچار زنگ زدگی و پوسیدگی می‌شوند. اما پنجره‌های دوجداره این مشکل را ندارند و در برابر رطوبت مقاوم هستند.

انواع پنجره دوجداره برای ویلا

پنجره‌های دوجداره قابل ساخت در طرح‌های گوناگون هستند. از میان طرح‌های متنوع این پنجره‌ها می­توان به موارد زیر که رایج‌ترین نوع پنجره دوجداره هستند، اشاره کرد:

1. پنجره دو جداره ثابت – این نوع پنجره شکل ساده و ثابت پنجره است و برای قسمت‌هایی از ساختمان است که نیاز به باز شدن پنجره نیست و فقط نورگیری توسط آن انجام می‌شود.

2. پنجره دو جداره کشویی یا خطی – به صورت کشویی در یک مسیر مستقیم باز و بسته می‌شود. به علت عملکردی که دارد، کمترین فضا را چه وقتی که باز و چه وقتی که بسته باشد، اشغال می‌کند.

3. پنجره دوجداره دو لنگه و بازشو – از دو قسمت تشکیل شده است و یک قسمت به لولا متصل است و باز و بسته می‌شود.

مزایای پنجره دوجداره

استفاده از پنجره دو جداره موجب صرفه جویی در مصرف انرژی می‌شود، چون همیشه مقدار زیادی از گرمای داخل ساختمان از طریق پنجره‌ها از ساختمان خارج خواهد شد، ولی پنجره دوجداره علاوه بر ظاهر زیبایی که دارد، به طور مطلوبی در حکم یک عایق گرما عمل می‌کند.

همچنین جلوی ورود اشعه‌های مضر خورشید به داخل ساختمان را می­گیرد و عایق خوبی برای صدا نیز محسوب می‌شود، بنابراین جلوی آلودگی صوتی را هم گرفته و آرامش بیشتری را برای ساکنین ساختمان به همراه می‌آورد. پنجره‌های دوجداره به علت استحکام بالایی که دارند، تا حد زیادی ضد سرقت نیز محسوب می‌شوند. از مزیت‌های دیگر این نوع پنجره به موارد زیر می‌توان اشاره کرد:

1. عایق خوب دربرابر گرد و غبار

2. ماندگاری و طول عمر بالا

3. نظافت آسان

4. مناسب برای انواع شرایط آب و هوایی

5. مقاوم در برابر طوفان

6. جلوگیری از گرمایش زمین

مزیت دیگر پنجره‌های دوجداره این است که می‌توان از آن­ها در ابعاد بزرگ استفاده کرد. بدین ترتیب امکان ایجاد ویوی عالی برای ویلا فراهم می‌شود.

حال که با پنجره‌های دوجداره و مزیت آنها آشنا شدید به سراغ مورد بعدی یعنی سایبان دیواری ویلا می‌رویم.

سایبان دیواری ویلا

سایبان دیواری نوعی سایبان است که به دیوار ساختمان متصل می‌شود. از آنجایی که ایران در موقعیتی قرار گرفته که نور خورشید را به خوبی دریافت می‌کند، استفاده از سایبان برای ویلا یک ضرورت مهم به حساب می‌آید. نور خورشید در طولانی مدت هم برای بدن انسان مضر است و هم به اجسام آسیب وارد می‌کند.

سایبان دیواری علاوه برشرایط آرامش بخشی که برای ساکنین ویلا فراهم می‌کند، جنبه زیبایی و دکوراتیو هم دارد. با نصب سایبان، ویلای شما لوکس و زیباتر خواهد شد. همچنین استفاده از آن آسان بوده و هزینه بالایی هم ندارد.

سایبان پنجره ویلا در کردان کرج هشتگرد

مزیت دیگر سایبان پنجره ویلا، این است که هر زمان که نیازی به سایبان نباشد می‌توان آن را جمع کرد. قابلیت جمع شدن سایبان باعث شده است که هیچ فضای خاصی از ویلا را اشغال نکند. سایبان دیواری در بالکن، تراس، پاسیو، جلوی استخر و هرجایی که نیاز داشته باشید قابل نصب است. همچنین در ابعاد مختلفی نیز ساخته می‌شود.

انواع سایبان دیواری

سایبان‌های دیواری به انواع زیر تقسیم می‌شوند:

سایبان بازویی که خود به دو نوع برقی و دستی تقسیم می‌شود. سایبان کالسکه‌ای که شکل زیبایی داشته و معمولا بالای درب یا بالای تراس استفاده می‌شود. فول کاور یا فول باکس که رایج‌ترین نوع سایبان است و فضای زیادی را تحت پوشش خود قرار می‌دهد. در تراس، بالای استخر یا در حیاط می‌توان از آن استفاده کرد.

عرض سایه‌بان‌های دیواری نهایتا به 5 متر میرسد و قابل جمع شدن نیز هستند. از نظر ظاهری نیز سایه‌بان‌ها به صورت ساده و لوکس تقسیم می‌شوند. کسانی نوع ساده را انتخاب می‌کنند که بیشتر کارکرد و مزایای آن مورد توجه آن­هاست و کسانی که به ظاهر سایه‌بان هم اهمیت می‌دهند و به دنبال یکی وسیله لوکس هستند، نوع لوکس آن را انتخاب می‌کنند.

در هر حال کار سایه‌بان مشخص است و جلوگیری از ورود نور خورشید و ایجاد سایه برعهده آن خواهد بود. همچنین از آنجایی که اکثر سایه‌بان‌ها ضد آب هم هستند، در مواقع بارانی می‌توانید از آن­ها استفاده کرده و از طبیعت بارانی لذت ببرید. 

در انتخاب سایبان باید به جنس آن توجه کنید، چون اگر جنس خوب و با کیفیتی نداشته باشد خیلی زود ممکن است پاره شده و یا با نور مداوم خورشید، آسیب ببیند.

 

خرید پنجره دوجداره و سایبان دیواری ویلا

پنجره دوجداره و سایبان دیواری ویلا سبب لوکس شدن و زیبایی ویلای شما شده و قیمت ویلا را نیز بالاتر می‌برند. در واقع بیش از هزینه‌ای که برای این دو می‌کنید، به ارزش ویلای شما اضافه می‌شود. پنجره‌های دوجداره امکان برخوداری از یک ویوی عالی را فراهم می‌کنند و مزیت‌های قابل توجهی نسبت به پنجره‌های معمولی دارند. 

سایبان دیواری در بالکن‌ها، تراس و حیاط ویلا به راحتی به دیوار متصل شده و در زمانی که آفتاب شدید وجود دارد هم می‌توانید از محیط بیرونی ویلا استفاده کنید. این سایبان‌ها انواع مختلفی داشته و هر نوع نیاز و سلیقه را تامین می‌کنند.

پنجره‌های دوجداره و سایبان‌های دیواری هر دو برندهای مختلفی داشته و در ابعاد و کیفیت‌های مختلف عرضه می‌شوند. طبیعتاً قیمت آن­ها نیز به نوع و ابعاد آن­ها بستگی دارد. برای خرید و نصب این دو نیز  به افراد متخصص نیاز است و خرید باید از شرکت‌های معتبر صورت بگیرد.

فروشگاه ویلا رویال یکی از گزینه­ های مناسب برای خرید بهترین پنجره دوجداره و سایبان دیواری ویلا می­باشد.